Site ile ilgili hataları destek@roketsan.com.tr adresine bildirebilirsiniz.
1.Roketsan’a nasıl başvuru yapabilirim?
Başvuru yapabilmek için önce web sitesine kayıt olmak gerekir.
2.Roketsan web sitesine nasıl kayıt olabilirim?
Açık ilanların bulunduğu sayfadaki e-posta adresi ve şifre bölümünü doldurup “kayıt” tuşuna basıp, onu takiben açılan sayfadaki formu eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir.
3.Kayıt olduktan sonra ne yapmam lazım?
Web sayfasındaki e-posta ve şifre kısmını doldurup giriş tuşuna bastıktan sonra özgeçmişiniz henüz doldurulmamış şekli ile ekranda görünecektir. Ekranın sağında bulunan menülerden “kişisel bilgiler” ile başlayarak boş alanları doldurmalısınız. Bilgilerinizi yazdıktan sonra her sayfanın sağ alt kısmında bulunan “kaydet ve devam et” tuşuna basmalısınız.
4. Yanında yıldız işareti olan kutucuklar neyi ifade eder?
Bu kutucuklar adaylar tarafından doldurulması “zorunlu” olan alanları ifade eder. Bu kutucuklara gerekli bilgiler yazılmaz ise kaydetme işleminiz gerçekleştirilmeyecektir ve ekranda bir uyarı kutucuğu belirecektir.
5. Birden fazla yabancı dil, bilgisayar programı, eğitim bilgisi, iş tecrübesi vb. eklemek için ne yapmam gerekiyor?
Bir tane yabancı dil, bilgisayar programı, eğitim bilgisi, iş tecrübesi vb. ile ilgili boş alanları doldurduktan sonra “kaydet” tuşuna basarsanız yeni bilgiler eklemeniz için yeni bir alan açılacaktır. Bir sonraki menüye geçmek içinse “kaydet ve devam et” tuşuna basmanız gerekmektedir.
6. Özgeçmişime kendi hazırladığım özgeçmiş, fotoğraf, ön yazı ekleyebilir miyim?
Evet, ekleyebilirsiniz, hatta eklemeniz tavsiye edilir. Bunun için “ek dosyalar” menüsünün altında bulunan “yeni dosya yükleme” kısmını kullanabilirsiniz.
7. Özgeçmişimi oluşturma işlemini tamamladım, şimdi ne yapacağım?
Roketsan İnsan Kaynakları’nın oluşturmuş olduğunuz özgeçmişi görebilmesi için kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz açık ilanlarımıza başvuru yaptığınızdan ve sayfanın sağında yer alan menüde en altta bulunan “kaydet & sonlandır” bölümüne girip sonlandırma işlemini gerçekleştirdiğinizden emin olmanız gerekmektedir.
8. Başvurumu geri alabilir miyim?
Hayır, başvurmuş olduğunuz ilana yönelik başvurunuzu geri alamazsınız.
9. Başvurabileceğim ilan sayısı konusunda herhangi bir kısıtlama var mı?
Hayır, bu konuda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır; ancak özgeçmişinizde belirtmiş olduğunuz özelliklerinize uygun olan ilanlara başvurursanız değerlendirilme şansınız daha fazla olacaktır.