Entegrasyon Mühendisi


(10/10/2016 - 31/01/2017)

Posizyon: Entegrasyon Mühendisi
İş Alanı: ÜRETİM / İMALAT
Referans No: KYFS-16

Gereksinimler

Ø  Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Havacılık  Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,

Ø  MS Office programları ve ERP uygulamalarına hakim olmak,

Ø  Erkek adaylar için askerliğini yapmış olmak,

 

Ø  Yurtiçi ve yurtdışı seyahat engeli bulunmamak.

İş Tanımı

·     Katı Yakıtlı Taktik Füze Sistemlerinin entegrasyonu ve bakım faaliyetlerinin zamanında, sorunsuz ve minimum maliyetle yapılmasını sağlamak.

·      Katı Yakıtlı Taktik Füze Sistemlerinin sistem seviyesi nihai entegrasyonlarını / demontajlarını ve mekanik / elektrik / elektronik vb. testlerini gerçekleştirmek / gerçekleştirilmesini sağlamak.

·      Entegrasyon faaliyetleri için gerekli olan teknik resimleri incelemek, ilgili birimlere geri bildirimde bulunmak ve sonlandırılmış resimlere göre entegrasyon ve test dokümalarının (rota, veri toplama planları, MOI, vb) oluşturmak. Teknik resimdeki güncellemeleri takip ederek entegrasyon ve test dokümanlarını revize etmek.

·      Entegrasyon ve test sürecinde ilgili paydaşlar (Kalite Kontrol, Kalite Temin, Üretim Planlama, Tasarım, Proje) ile gerekli koordinasyonları sağlamak.

·      İş planının sorunsuz yürümesi için entegrasyon ve test hattında çıkan sorunları inceleyerek, hata raporunun tutulmasını sağlamak, süreci takip etmek ve hatanın çözümüne katılmak ve  /  veya destek olmak.

·      Tasarım birimi tarafından gerçekleştirilen deneme çalışmalarına (prototip üretimi, testler, vb.) proses birimi ilgilileri ile birlikte katılım sağlamak.

·      Entegrasyon ve test hattında kullanılan özel ve genel amaçlı ekipmanların onarım / kalibrasyon işlemlerinin yapılmasını sağlamak.

·      Entegrasyon ve test çalışmalarda kullanılacak takım / aparat / mastar ile diğer genel ve özel amaçlı cihaz ve ekipman gereksinimlerini belirlemek, tedarik ve / veya imalatı için gerekli aktiviteleri yürütmek.

·      Entegrasyon ve testleri engelleyecek riskleri belirlemek ve risk analizlerini yaparak gerekli tedbirlerin alınması için koordinasyonu sağlamak.