Site ile ilgili hataları destek@roketsan.com.tr adresine bildirebilirsiniz.

Tedarik Zinciri Fiyat ve Maliyet Analizi Yönetim Mühendisi


(29/07/2022 - 01/09/2022)

Pozisyon: Tedarik Zinciri Fiyat ve Maliyet Analizi Yönetim Mühendisi
İş Alanı: TEDARİK ZİNCİRİ
Referans No: TDL-MLY001

Gereksinimler

Özgün, cesur ve yenilikçi Roketsan, fark yaratan yerli ve milli ürünleriyle, küresel hedeflerine doğru ilerlemeye ve ülkemizin gururu olmaya devam ediyor. 

Türkiye’nin geleceğinin inşa edildiği yerli ve milli projeler üreten ailemizin bir parçası olarak kariyerinizde önemli bir sayfa açabilirsiniz.

Savunma sektöründe öncü olan firmamızda görevlendirilmek üzere aşağıda yer alan niteliklere sahip ve ilgili görev tanımıyla çalışacak takım arkadaşları arayışımız bulunmaktadır.

 

·       Tercihen üniversitelerin elektrik/elektronik mühendisi, makina mühendisi ya da metalürji ve malzeme mühendisliğinden mezun,

·       Alanında 2-4 yıl arası tecrubeli

·       Tedarikçi/üreticiler ile maliyet konularında müzakere edebilecek,

  

·       Makine Mühendisi/Metalurji ve Malzeme Mühendisi için:

a.   Metal/kompozit sanayi; tasarım, üretim, işleme veya imalat konusunda tecrübeli

 

b.   Metal ve plastik hammadde konusunda tecrübeli

 

c.   Maliyet analizi ve emtia piyasası konusunda bilgisi olan

 

 

·       Elektrik ve Elektronik Mühendisi için: 

a.   Elektronik kart dizgi/kablaj montajı, tasarım ve üretimi konusunda tecrübeli

 

b.   Elektronik komponent, kablolama ve ilgili üretime esas hammadde/malzeme, işçilik konusunda tecrübeli

 

c.   Maliyet analizi ve emtia piyasası konusunda bilgisi olan

İş Tanımı

·       Üretime konu alımlarda kategori bazında (elektronik, mekanik, mekatronik vb.)  iletilen maliyet kırılımlı teklifleri değerlendirerek, maliyet analizi çalışmalarını yürütmek.

·       Maliyet etkin tedarik zinciri faaliyetlerinin yürütülmesi için malzeme kategorisi bazında piyasa koşullarını/ fiyatları takip etmek, fiyata olası etkilerini belirlemek ve fiyat, maliyet analizi süreçlerini yönetmek.

·       Fiyat, maliyet analizine ve yaklaşık maliyete konu finansal ve ekonomik göstergeleri tespit ederek, geçmiş alımlara ya da piyasa fiyatlarına göre yaklaşık maliyet hesaplamak.

·       Hedef fiyatların belirlenerek, tedarikçiler ile yapılan müzakere sürecinin maliyet tarafını yürütmek,

·       Maliyet kırılımlı tekliflerde değerlendirilen malzeme miktarlarını, imalat makine/ ekipman operasyon tiplerini ve sürelerini (torna, freze, dizgi, kablaj, CMM vb) işçilik tiplerini ve sürelerini siparişe konu malzeme özelinde değerlendirmek, piyasa araştırmalarına, baz maliyet tahminleme çalışmalarına ve proses/ üretim iş tecrübelerine göre değerlendirmeler ile uyumluluğunu analiz etmek,

·       Sipariş/ sözleşmeye konu malzemeler için maliyet analiz kontrollerini gerçekleştirmek üzere saha mühendisliği görevi kapsamında firmaları ziyaret etmek.